Вівторок, 24.12.2024, 04:47
Покровський ЗЗСО І-ІІІ ступенів
Головна |  |  | Вихід | Вхід
Меню сайту
Нашi контакти
Адреса: вул. Сіверська 46 с. Покровське, Менський р-н, Чернігівська обл., 15650 Телефон: (04644) 4-35-90 Email: zhovtneva46@ukr.net
Наше опитування
Як ви оцiните сайт?
Всього відповідей: 167
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Компонент «Демократизація школи» спрямований на формування демократичної культури як основи розвитку громадянського суспільства через реалізацію демократичних принципів у всіх аспектах шкільного життя та сприяння розвитку шкільного самоврядування. Сьогодні сучасна школа повинна дати учням не тільки певні знання, уміння та навички, а й виховати соціально адаптовану та громадсько-орієнтовану особистість, яка після закінчення школи успішно займе своє місце в житті. Громадсько-активна школа не відгороджує учнів від реального життя, а включає це життя у свої уроки, позаурочну діяльність, створюючи єдине поле громадського виховання не тільки учнів, а й усіх учасників освітнього процесу. У результаті йде комплексне, системне виховання громадянина не тільки у школі, а й поза її межами.

В нашій школі демократизація  реалізується  через систему управління і взаємодію у навчально-виховному процесі.

 У взаємодії  учитель-учень передбачено демократизацію уроку, демократизацію у роботі класних керівників, впровадження інноваційних технологій.

Але демократії не можна навчити, якщо просто розповідати про це на уроках і додаткових заняттях. У характеристику демократичного уроку входять:

·         активна участь кожного;

·         заохочення лідерства;

·         створення демократичної атмосфери;

·         багатобічний розвиток і виховання учня;

·         широке використання інтерактивних методів;

·         рівність можливостей, де кожен учень може одержати найвищу оцінку;

·         відкритість і співробітництво;

·         пріоритет самооцінки як умова успішного навчання;

·         критичне мислення;

·         гнучка структура уроку.

Позакласна робота дозволяє учням працювати разом заради єдиної мети, формує вміння правильно обирати лідера та приймати важливі рішення. Дискусійні клуби, в яких заохочується прагнення учнів відігравати активну роль у суспільних справах, висловлювати свою думку й поважати думку інших, сприяють розвитку розуміння навичок демократії.

Демократизація у взаємодії управлінець-педагог здійснюється через проведення педагогічних рад, семінарів, інших видів методичної роботи, через прийняття колегіальних рішень, заохочення і підтримку творчих ініціатив, надання права вибору способів реалізації мети.

Демократизація управління - це децентралізація процесу управління школою й залучення більшої кількості людей у процес прийняття важливих для школи та громади рішень. Поряд з директором школи діє загальношкільна конференція, рада ГАШ, батьківська асоціація та учнівське самоврядування. У школі функціонує прес центр.
 
Форма входу
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук
Друзі сайту
Міні-чат
300
Архів записів