Рівнем розвитку народовладдя в суспільстві визначається демократизм держави. Місцеве самоврядування – одна з найголовніших форм здійснення управління суспільством, адже вирішуються питання, пов’язані із повсякденним життям, задовольняються першочергові потреби місцевого населення.
Сьогодні основи самоврядування знайшли відображення в міжнародних документах, насамперед у Європейській хартії про місцеве самоврядування, що була прийнята в жовтні 1985 року Європейською Радою.
Конституція України містить спеціальний XI розділ „Місцеве самоврядування”, в якому закріплено основи правового статусу місцевого самоврядування в Україні.
З метою формування в учнівської молоді активного громадянства з 06 по 10 жовтня 2014 року в Жовтневій загальноосвітній школі І-III ступенів проходив Європейський тиждень місцевої демократії, в рамках якого було проведено ряд заходів. Зокрема протягом тижня в шкільній бібліотеці діяла виставка періодичної, науково-популярної, інформаційно-довідкової літератури, яка висвітлює питання європейського вибору України, міжнародно-правові договори Ради Європи з питань місцевої і регіональної демократії та публікації в пресі з даного питання. Класні керівники 8-11 класів організували виховні години на теми «Діяльність та структура Ради Європи», «Що треба зробити, щоб Чернігів був туристичним містом?», «Перспективи входження України до ЄС». Активну участь школярі взяли у конкурсі малюнків «Ми малюємо Європу». А на завершення учасники шкільного Євроклубу «Планета» провели засідання на тему «Діяльність та структура Ради Європи. Співпраця України з Європейським Союзом».
Учні прийшли до висновку, що ефективність місцевого самоврядування залежить у кінцевому підсумку від того, наскільки активно в діяльності місцевого самоврядування братиме участь громада. Загалом уже сама назва „самоврядування” підкреслює значення нестандартних управлінських дій, завдяки яким можна вирішувати найрізноманітніші проблеми.
|